WEB AİLESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

eğlencenin buluşma noktası ...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ölü canlanıyooooooorrrrrrrrrrrrrr

2 posters
YazarMesaj
baho
Süper Moderatör
baho

ölü canlanıyooooooorrrrrrrrrrrrrr Empty
MesajKonu: ölü canlanıyooooooorrrrrrrrrrrrrr   ölü canlanıyooooooorrrrrrrrrrrrrr Icon_minitimePerş. Mayıs 22, 2008 4:40 pm

CANALANAN CENAZE
Sene 1990 aylardan temmuz sonuydu.Ben bir köyde imamlık yapıyordum.Daha yeni imam olmuştum.Yakın köylerden birinde cenaze olmuş ve köyün imamı yokmuş,bizede yakın olunca muhtarı arayıp hocanın gelip gelemeyeceğini sormuşlar.O da ben haber vereyim giderse gelip alın demiş.
Sabah saat 9.30 sıralarıydı kapı çaldı baktım ki köyüm bekçisi gelmiş.Durumu bana anlattı,bende tamam gidelim dedim.Geldiler beni aldılar ve gittik oraya.
Cenezeyi teneşirin üzerine yatırmışlar,yatağında öldüğü gibi elbiseleri var üzerinde.Bir makas istedim,elbiselerini keserek çıkarttım.Adam öldüğünde kolu göğsünün üzerinde kalmış ve cesette soğuyunca öyle kalmış.
Yıkarken mani olmasın diye sıcak su döküp kolunu açmak istedim.Bir ıbrın sıcak su getirdiler.
O köyde adet gereği su kazanlarda kaynatılıp ıbrıklarda ılıştırılarak cenaze yıkanıyordu.
ben sıcak suyu adamın koluna yavaş yavaş dökerek düz hale getirdim.
Adam 80 yaşlarıda idi.
Bana yardım eden 3 kişi daha vardı yanımda.
Adamın kolunu açtım ama o yavaş yavaş yerine tekrar geliyordu ama ben o zamana kadar yıkamayı bitirdim.
Artık herşey bitmiş ve ben enson suyu şöyle üzerine döküvereyim dedim.Ibrığı elime aldım,ıbrıktaki su soğukmuş yani diğer ılıştırılanlarla karışmış.
Suyu adamın üzerine döker dökmez o yavaş yavaş yerine gelen kol şaaaap diye birden yerine gelmez mi!!!!
Bana yardım eden diğer insanlar ölü canlandı diyerek bir kaçıştılar.
Ben cenazenin yanında tek başıma kalakaldım.Çağırıyorum gelmiyorlar.
Diyorum ki:ya bu sıcak su ile açtığımız koldan dolayı oldu bu ama kimse inanmıyor.Ölü canlandı diyorlarda başka birşey demiyorlar.Adamın oğlunun yanına gittim o da tirtir titriyor korkudan.Dedimki:ya durum bundan ibaret ama inanmadı.Sonra oğluna tekrar sordum:ya baban canlansa daha iyi deği mi yok böyle bişey ama.
Oğlu:hayır o öldü canlanmaz diyor eee diyorum,o zaman hortlamıştır diyor.
Tam 2 saat ikna etmek için uğraştım.
Sonunda içlerinden birini zorla razı ederek içeriye soktum.
Bak dedim,cenazeye bir tokat vurdum ama destekli tabi mecbur kaldım böyle yapmaya,daha sonra ayna tutturdum ağzına ve böylelikle ikna ettimde cenazeyi kefenleyip defnettik.
Kendi köyüme gelince hemen muhtarın yanına gittim ve ona bir daha o köyden cenaze için çağırırlarsa bizim hoca cenazeden korkarmış canlanır falan mazallah diyor diye söyle dedim.
İşte başımdan böyle bir anı niteliğinde olay geçti bende burada paylaşmak istedim....:)
BLACKHATE
Admin
BLACKHATE

MesajKonu: Geri: ölü canlanıyooooooorrrrrrrrrrrrrr   ölü canlanıyooooooorrrrrrrrrrrrrr Icon_minitimePerş. Mayıs 22, 2008 8:08 pm

bizlerle paylaştığıın için sağol
http://webailesi.hareketforum.com
baho
Süper Moderatör
baho

MesajKonu: Geri: ölü canlanıyooooooorrrrrrrrrrrrrr   ölü canlanıyooooooorrrrrrrrrrrrrr Icon_minitimeCuma Mayıs 23, 2008 4:43 pm

bişeydeğil şekerim ölü canlanıyooooooorrrrrrrrrrrrrr 36619

ölü canlanıyooooooorrrrrrrrrrrrrr
1 sayfadaki 1 sayfası